Kesin Kayıt Duyurusu

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Kesin Kayıt Duyurusu

08 Şubat 2022 tarihinde yapılan lisansüstü giriş sınavlarında başarılı olan adayların kesin kayıtları aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Üsküdar Yerleşkemizde yapılacaktır.

Valide-i Atik Mah. Eski Toptaşı Cad. No: 91 Üsküdar/İstanbul

 

Kesin Kayıt Tarihleri:

11 ve 14 Şubat 2022 (Cumartesi ve Pazar günleri kayıt alınmayacaktır.)

Yedek aday kesin kayıtları için bilgilendirme yapılacaktır.

 

Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler;

 1. Lisansüstü Öğrenci Sözleşmesi,
 2. Yüksek lisans için Lisans Mezuniyet Belgesinin veya Diplomanın aslı ile birer fotokopisi ya da mezun olduğu kurumdan veya noterden onaylı fotokopisi,
 3. Yüksek lisans için, Lisans Mezuniyet Transkript belgesinin aslı veya mezun olduğu kurum onaylı fotokopisi veya aslı ile birlikte birer fotokopisi,
 4. ALES sonuç belgesinin internet çıktısı,
 5. Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için) (e-devletten alınan güncel tarihli belge geçerlidir)
 6. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 7. 2 adet vesikalık fotoğraf, 
 8. İkametgah Belgesi (e-devletten alınan güncel tarihli belge geçerlidir)
 9. Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan Denklik Belgesi.
 10. İlgi burstan yaralanacak öğrencilerin iş mesleki durumlarını gösteren bir yazı.

Önemli:

 1. Lisansüstü eğitimini burslu/ücretli kazanan aday öğrencilerimizin kesin kayıttan önce, evrak kontrolü ve Albaraka Türk okul taksitlendirme, kredi kartı ödemesi gibi mali işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
 2. Kayıtlarını vekâlet yoluyla yaptırmak isteyenlerin, belgeleri tamam olmak şartıyla kayıt yaptıracak kişiye Noterden vekâletname vermeleri gerekmektedir.
 3. Yukarıda belirtilen tarihlerde kesin kaydını yaptırmayan veya online kayıt bilgilerinde tutarsızlık olan adaylar bu haklarını kaybederler ve herhangi bir hak talep edemezler.
 4. Öğrenci numarasını öğrenmek için tıklayınız.

 

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ

BURS YÖNERGESİ

Lisansüstü Öğrenim Bursu

MADDE 19 -

 1. Üniversitemiz yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik programlarına kayıt olan öğrencilere verilen bursları kapsar.
 2. Üniversitemiz lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerin burs ve burs oranları her yıl için Mütevelli Heyet tarafından belirlenir.
 3. Üniversitemiz lisansüstü programlarına burslu kabul edilecek öğrenciler, ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından yapılacak sınavda kontenjan sayısı kadar en yüksek puana sahip olanlardan oluşur. Bursa hak kazandığı halde kayıt yaptırmayan öğrencinin bursundan başka öğrenci yararlanamaz.
 4. Üniversitemizin;
 1. Programlarından mezun olup lisansüstü programlarına ücretli kayıt yaptıran öğrencilere %25 indirim uygulanır.
 2. Lisansüstü programlarına %50 burslu olarak kayıt yaptıran üniversitemiz mezunu öğrencilere ödeyeceği ücret üzerinden ayrıca %10 indirim uygulanır.
 1. FSMVÜ ve diğer Üniversitelerin;
 1. Lisans programlarından 3.50-4.00 arasında AGNO ile mezun olup üniversitemiz yüksek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere % 30 indirim uygulanır.
 2. Yüksek Lisans programlarından 3.50-4.00 arasında AGNO ile mezun olup üniversitemiz doktora programlarına kayıt yaptıran öğrencilere % 30 indirim uygulanır.
 1. Lisansüstü programlara kayıt yaptıran Üniversitemiz ve Vakıflar Genel Müdürlüğünde kadrolu çalışan personele % 30 indirim uygulanır.
 2. Üniversitemizin Hukuk alanında eğitim veren lisansüstü programlarına kayıt yaptıran savcı ve hakimlere % 30, avukatlara % 20 indirim uygulanır.
 3. Üniversitemizin Lisansüstü programlarına kayıt yaptıran devlet memurlarına % 20 indirim uygulanır.
 4. Protokol yapılan anlaşmalı kurum mensuplarına, protokolde belirtilen oranlar ve şartlar kapsamında indirim uygulanır.
 5. Birden fazla indirim (kardeş indirimi ile peşin ödeme indirimi hariç) almaya hak kazanan öğrenci yalnızca tek bir burs veya indirimden yararlanma hakkına sahiptir.
 6. Bilimsel Hazırlık ve lisansüstü öğrenimini normal öğrenim süresi içerisinde tamamlamayan öğrencilerin bursları kesilir.

Bursluluk Süresi tüm Tezli Yüksek Lisans programlarında azami 4 yarıyıl, Doktora ve Sanatta Yeterlik programlarında azami 8 yarıyıldır.

PEŞİN ÖDEMELER

Öğrenim ücretini peşin ödeyecek öğrenciler kayıt tarihlerinde öğrenci numaraları ile birlikte  Türk Katılım Bankası (Şube Gişelerini) kullanarak yapabilirler.

Öğrenim ücretinin tamamının nakit veya kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %5 Peşin ödeme indirimi uygulanır.

Banka hesaplarımız HAVALE ve EFT işlemlerine kapalı olduğundan bu yöntemlerle ödeme yapılamamaktadır. (Hesap numarası ve İBAN bilgisi talep etmeyiniz.)

Kredi kartıyla yapılacak tek çekim ödemeler internet üzerinden eodeme.fsm.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Eğitim Ücretleri için tıklayınız

 

TAKSİTLİ ÖDEMELER

Kredi Kartı ile Ödeme; Öğrenim ücretlerini kredi kartı ile ödeyecek öğrenciler öğrenci numarası ve T.C. Kimlik numarası ile birlikte https://eodeme.fsm.edu.tr adresine girerek anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarıyla ödemelerini yapabilirler. Anlaşmalı kartlarla (Bonus, Bankkart Combo, Card Finans, Paraf, World) yapılan taksitli ödemelerde vade farksız 5 taksit yapılmaktadır. Kredi Kartı kampanyalarına göre taksit sayılarında değişiklik olabilmektedir.

Not: Miles & Smiles ve American Express (Amex) tabanlı kredi kartlarıyla işlem yapılmamaktadır.

Not: Öğrenim ücretlerinde senetle veya elden taksit yapılmamaktadır.

Öğrenim Kredisi ile Ödeme; Öğrenim ücretlerini eğitim kredisi ile ödeyecek öğrenciler bulundukları yerlerdeki en yakın  Türk Katılım Bankası şubelerine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu bankayla olan anlaşmamız gereği öğrenim ücreti vade farksız 10 taksit olarak ödenmektedir.

Öğrenim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredi kullanacak öğrencinin velinin;

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • İkametgâh belgesi veya konuta ait üzerine kayıtlı fatura (cep telefonu hariç elektrik, su, doğalgaz vb. faturalardan en fazla 1 aylık),
 • İşletme sahibi olan veliler için, Vergi Levhası ve son yıllık gelir beyannamesi ve tahakkukları,
 • Çalışan öğrenciler /veliler için, iş yerinden onaylı maaş bordrosu.

 

Not: Ödeme teyidinizi https://eodeme.fsm.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

Ödemeniz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ise; online ödeme ekranımız eodeme.fsm.edu.trye girdiğinizde borcunuzun “0” (sıfır) olarak gözükmesi gerekmektedir.

Not: Eğitim ödemelerinizi yukarıda belirtilen ödeme kanallarını kullanarak Türkiye’nin her yerinden yapabilirsiniz.